Nowe kolory profili okiennych Rehau

Nowe kolory okien, a jednocześnie nowe miejsca pracy – w fabryce REHAU w Nochowie koło Śremu został otwarty wydział okleinowania profili okiennych z PVC. W ciągu zaledwie kilku miesięcy wybudowano halę wraz z całym uzbrojeniem i mediami oraz przeszkolono załogę.

Kolorowy świat okien z PVC
Okleinowanie profili to sprawdzona technologia nadawania wyjątkowych barw profilom okiennym i drzwiowym z PVC. Na folie dekoracyjne (jednobarwne, drewnopodobne lub metalizowane) nanoszony jest klej, a następnie za pomocą specjalnej technologii nakleja się je delikatnie na profil. Okleiny (gładkie lub o powierzchni strukturowanej) mogą być umieszczane na profilach zarówno jednostronnie, jak i obustronnie – także w dwóch odmiennych kolorach (inny od zewnątrz i inny od środka). Firma REHAU ma obecnie w swojej ofercie ponad 60 rożnych kolorów oklein i stale rozbudowuje portfolio barw.
Więcej informacji o kolorowych oknach i drzwiach REHAU można znaleźć na stronie www.rehau.pl/kolory-okien.

Turner Oak malt – nowy kolor okleiny REHAU

Ekspresowe tempo budowy
Powstały w 1998 roku zakład produkcyjny REHAU w Nochowie koło Śremu jest systematycznie rozbudowywany, zwiększając swoje możliwości produkcyjne. Ostatnia inwestycja – budowa wydziału okleinowania, rozpoczęła się wczesną wiosną tego roku i zakończona została w ekspresowym tempie. Zakres zaplanowanych prac budowlanych był szeroki. Obejmował on m.in. budowę hali okleinowania wraz z zapleczem oraz hali logistycznej, ocieplenie istniejącej hali logistycznej, budowę stacji trafo wraz z kilometrową siecią kablową oraz nowy zbiornik retencyjny wraz z przebudową sieci kanalizacji deszczowej. Ponieważ zakład w Nochowie k. Śremu znajduje się na obrzeżach parku krajobrazowego, a przy tym jest wkomponowany w krajobraz wiejski, każde działanie na terenie fabryki wymaga wypełniania najsurowszych norm w zakresie ochrony środowiska i ekologii. Posiadanie przez Zakład Produkcyjny certyfikatu środowiskowego ISO 14001 oraz certyfikatu zarządzania energią ISO 50001 zobowiązuje!

REHAU tworzą ludzie
Niezwykle ważnym elementem nowej inwestycji było szkolenie pracowników w Niemczech i w Polsce. Jak zaznaczył podczas uroczystego otwarcia Dyrektor Zakładu Grzegorz Chabura, w ramach wielomiesięcznych szkoleń zdobyli oni gruntowne przygotowanie na stanowisko operatora linii okleinujących. Spora część szkoleń odbywała się za granicą – w fabryce REHAU umiejscowionej nad Morzem Północnym w Wittmund. Wielotygodniowa rozłąka z rodzinami nie była łatwa, ale wydelegowani pracownicy wrócili w pełni przygotowani do obsługi dostarczonych z Włoch maszyn najnowszej generacji. Będą też mogli szkolić na miejscu kolejne zatrudnione osoby – docelowo ma ich być około 80.