Międzynarodowe Targi Światło i Elektrotechnika w marcu 2019

O roli światła i jego praktycznym zastosowaniu nie tylko w domu, ale i w architekturze miast, a także o najnowszych technologiach będziemy rozmawiać w dniach 13-15 marca 2019 roku, podczas międzynarodowych Targów Światło i Elektrotechnika, a także w ramach 3. edycji Wnętrza Otwartego by Justyna Smolec.

Fot. Lug Light factory

Targi Światło i Elektrotechnika to okazja, by w jednym miejscu zapoznać się z najnowszą ofertą kilkuset polskich i zagranicznych firm, zobaczyć premierowe produkty, innowacyjne rozwiązania i technologie oświetleniowe, których nadrzędną rolą jest poprawa komfortu życia, dbałość o środowisko, funkcjonalność i użyteczność.

– Targi Światło i Elektrotechnika, które organizujemy nieprzerwanie od ponad 25 lat to z jednej strony wydarzenie o charakterze wystawienniczym, na którym znajdziemy innowacyjne, energooszczędne i jakościowo dobre produkty, będące nierzadko efektem współpracy producent – projektant. Z drugiej strony, targi to kompleksowy program szkoleń, warsztatów i paneli dyskusyjnych skierowanych do architektów i projektantów wnętrz oraz specjalistów branży elektrycznej. Nasze targi mają charakter branżowy, ale nie zabraknie również elementów dedykowanych osobom spoza środowiska, planujących urządzanie swojego domu, mieszkania lub po prostu zainteresowanych tematem oświetlenia. Znajdą oni wiele inspiracji m.in. w strefie Wnętrza Otwartego, zaaranżowanego przez arch. Justynę Smolec, a także na wystawach podsumowujących konkursy, „Rytm Światła dom marzeń” i „Lampa OLED dla potrzeb rekreacji i turystyki” – mówi Kamilla Walicka, organizatorka międzynarodowych Targów Światło.

Wnętrze Otwarte na rozmowy

Lug Light factory

Ta wyjątkowa przestrzeń, realizowana podczas targów, narodziła się z potrzeby rozmów o świadomym projektowaniu, które niesie za sobą użyteczność i ponadczasową wartość. Projektowaniu, które jest wynikiem realnych potrzeb, a nie sztuką dla sztuki czy chwilową modą. To miejsce, gdzie pokazany jest produkt i jego zastosowanie. Tak definiuje przestrzeń Wnętrza Otwartego, architekt Justyna Smolec, która już po raz trzeci zaaranżuje specjalną strefę, tym razem skupioną wokół tematu „przyjaznego miejsca pracy”. Razem z architektami: Katarzyną Kowal, Sewerynem Nogalskim, Anną Koszelą i Darią Burlińską zastanowią się, w jaki sposób oświetlenie oraz wyposażenie biurowe może poprawić komfort pracy i samopoczucie.

– W programie tegorocznej edycji Wnętrza Otwartego znajdują się m.in. wykłady zaproszonych gości, architektów i ekspertów z zakresu projektowania biur i przestrzeni pracy, warsztaty BIM, a także panele dyskusyjne i pokaz produktów partnerów wydarzenia. We Wnętrzu Otwartym, wspólnie z marką LUG Light Factory – producentem rozwiązań oświetleniowych, firmą Rockfon, producentem akustycznych rozwiązań dla ścian i sufitów, a także Anwis, producentem rolet i żaluzji oraz marką Florabo, dostawcą zielonych systemów podnoszących jakość powietrza, stworzymy przestrzeń do dyskusji nad tym, jak powinno być zaprojektowane nasze środowisko pracy, aby było dla nas zdrowe – mówi architekt Justyna Smolec.

– Dobrze dobrane oświetlenie doskonale podkreśla architekturę wnętrza, pozwala nadawać meblom, roślinom czy użytym teksturom zupełnie nowy wymiar i tworzyć wyjątkowy klimat. Z drugiej strony nie możemy zapominać, że oprócz walorów estetycznych światło musi spełniać wymogi funkcjonalne, czyli tworzyć odpowiednie, zdrowe warunki do życia, pracy i wypoczynku. Między innymi te kwestie będziemy poruszać podczas Wnętrza Otwartego – dodaje architekt Ewa Kaszuba-Nawrocka, LUG Light Factory.

Targi Światło i Elektrotechnika odbędą się w dniach 13-15 marca 2019,
EXPO XXI, ul. Prądzyńskiego 12/14, Warszawa